top of page

Hikayemiz

2017’de üniversite zamanlarımızda otizmli bireyler ile yollarımız kesişti. Bu yıllarda otizmli bireylere yaşam, davranış ve temel spor becerileri eğitimi veren bir kurumda çalışmaya başladık. 1 yılı aşkın bir süreden sonra kendi hayallerimizi gerçekleştirmek üzere çalıştığımız kurumdan ayrılarak kendi belirlediğimiz yolda, sabırla ve emin adımlarla ilerlemeyi hedefledik. 


Önce kendimize bir isim belirlemeliydik: Linnas! Kelime manası çok etkilemişti bizleri: 'İnsanlar için olan', 'İnsanlara hizmet eden', 'İnsanlara veren' gibi anlamlara gelmekteydi. Bizler, otizmli bireylerin toplumun içerisinden dışlanmalarına ve bu topluma ait değillermiş gibi muamele görmelerine her zaman tepkili olduk. Bizler profesyonelliğimizden önce bu işi duygusal sebeplerden dolayı yaptık.


Bu süreçte bireysel olarak birçok aile ile çalıştık ve çeşitli belediyelerde projeler yürüttük. Birkaç TV kanalına davet edildik ve TRT 1’ de otizme dair farkındalık oluşturmak için programa davet edildik. 
 

Yoğun ve oldukça meşakkatli olan bu süreçte çok şey öğrendik, çok şey kazandık. Ve artık bu birikimlerimizi daha çok aileye ulaştırabileceğimiz için mutluluk duyuyoruz. Bugüne kadar en büyük basamaklarımızdan birisi olan olan kurum açma hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için her zamankinden daha heyecanlıyız.

Kurumumuz otizmli bireylere yaşam, davranış odaklı temel spor becerileri eğitimi vermektedir. Tecrübeli, genç, dinamik ve üretken kadromuz ile sadece öğrenciyi değil, aileyi de kapsayan bir metod ile eğitimlerimizi sürdürmekteyiz.

bottom of page